Visvangsten matig

Visvangsten matig

De wind was eruit en wat er waaide kwam ook nog eens uit het oosten. De branding had het opgegeven en lag lekker te dobberen. Alleen de temperatuur was aangenaam. Ben en ik zijn toch gegaan omdat we hoopten op een uitzondering. Die bleef echter uit en na drie uurtjes vissen had Ben drie botjes en ik één. Dus? De zeebaars was weg en de botjes zijn ook moeilijk te pakken.

Deze zondagochtend, wederom een wind die vanuit het noordoosten kwam, zou dus heel moeilijk worden voor wat betreft de visvangsten. Wat zit ik ernaast? Niet veel bleek na drie uurtjes vissen. De ongeveer dertig wedstrijdvissers hadden na drie uurtjes vissen welgeteld vijf botjes en één zeebaarsje. That’s it, meer is er niet gevangen. Als dit zo doorgaat, ben ik bang dat dit wedstrijdjaar er eentje wordt die we maar snel moeten vergeten. Want echt spectaculaire visvangsten heb ik nu al vier wedstrijden lang niet kunnen melden. Feit is wel dat iedereen nu voor wat betreft de competitepunten lekker dicht bij elkaar blijft staan. Kan spannend zijn! Echter ik geef toch de voorkeur aan wat meer spanning…

Ik lees regelmatig de berichten op Totalfishing.nl en ook daar kwam ik tegen dat het Joop Folkers, een erkend zeebaarsvisser in Nederland, het opviel dat de vangsten zo “stroef” zijn. In zijn blog vertelde hij dat hij de boeken er eens op heeft nageslagen en dat dit verschijnsel, die zo moeizaam te vangen zeebaars, niet uniek is en dat het vaker voorkomt. Als je alles wilt weten, moet je maar even zijn blog op genoemde website lezen, maar ik kan je wel vertellen dat hij afsloot met dat we over drie weken zeebaars mogen verwachten die dan echt los is. Komt dat even uit, dan hebben we de volgende wedstrijd. Wie er dan niet is, weet dus nu al dat hij of zij over drie weken een puist punten aan zijn broek krijgt. Ik ben er lekker wel…

Als vissen schraal is, is zelfs deze bot een topper!

Als vissen schraal is, is zelfs deze bot een topper!

Als er vis is gevangen, is er ook een winnaar. Willem Olbers had ver in de zuid die ene zeebaars van 34 centimeter. Niet groot, maar wel goed voor het waardebonnetje met de meeste euro’s erop. Ben Prins pakte met een botje van 22 centimeter de tweede plek en Yvonne Ooms maakte met een botje van 19 centimeter het ereschavot compleet. Vierde was Dirk den Heijer met een botje van 18 centimeter en vijfde Nico Weel met een botje van 16 centimeter. John Willems viel net buiten de waardebonnen met zijn botje van 15 centimeter. Zes vissen, zes winnaars…

Aanstaande vrijdagavond houden we onze luilakavondwedstrijd. Aanvang is 20:00 uur en om 23:00 uur gaan we de balans opmaken van alles wat er in die drie uurtjes is gevangen. Iedereen is welkom. Dus ook introducees. Volgens mij, ik weet het dus niet helemaal zeker, is meedoen gratis en zijn er op het eind leuke prijsjes te verdelen. De prijsuitreiking en een drankje is bij het clubgebouw op het strand. Bij het boothok dus. Ik hoop dat ik jullie en een hoop introducees vrijdagavond zie en dat de vis dan ook weer eens mee werkt. Windguru.com geeft nu nog leuke voorspellingen af, maar of dat zo zal blijven? Vrijdagavond 23:00 uur weet je alles!

De volgende en laatste competitiewedstrijd voor de zomerstop is op zondag 26 juni. Lokatie mag bekend zijn en we vangen deze wedstrijd een uur eerder aan. Om 08:00 uur dus. Zet je wekker dus goed.