Ten lange leste.

Ten lange leste.

Ten Lange leste

Omdat ik al enige tijd geleden een stille hint met een voorhamer kreeg vanwege de radiostilte die er al langere tijd heerst betreffend wedstrijdverslagen, maar ook omdat ik er weer zin in heb, bij deze weer een wedstrijdverslag. Maar eerst even een update.

Na het verslag van 06-05-2018 heb ik  in 8 wedstrijden 3,38 meter vis gevangen, en met óók nog een verzuimwedstrijd  vanwege “ de dunne ”,  92 punten verzameld. Ongeveer twee keer zoveel als de nummer 1 in de gehele competitie tot nu toe. Niet echt om over naar huis te schrijven als je in acht neemt dat degene met de minste punten zich kampioen mag noemen.

Aan de wedstrijd van 20-05-2018 werd door 25 man deelgenomen en werd  in  totaal van 27, 39 meter vis gevangen. Op de 1ste  plaats Peter Mourits met 5,89 meter vis. De  2de plaats was voor Cor Hes met 2,40 meter vis en op 3de plaats Willem Olbers met 2,07 meter vis.

De wedstrijd van 03-06-2018 was een drama. Door 29 man werd slechts 3,19 meter vis gevangen. De 1ste plaats werd opgeëist door Peter Mourits met 63 centimeter. 2de werd Cor Hes met 61 centimeter en 3de  Wilfried Duijs met 59 centimeter. Erkende kanonnen als Hielke en Sjaak scoorden samen met nog 19 anderen 0 vis.

De laatste wedstrijd voor de zomerstopging iets beter met 22 deelnemers en 12,07 meter vis. Een verrassende uitslag deze keer met outsiders op 1,2 en 3.

Hans Welp op de 1ste plaats met 1,89 meter vis. de 2de plaats voor Cor Juffermans met 1,07 meter vis en op de 3de plaats good old Gertje Groentjes met 0,97 meter.

Ik denk dat de deelnemers aan de zomeravondcompetitie de meeste vis hebben weggevangen want de eerste wedstrijd na de zomerstop, op 02-09-2018 leverde slechts 4,71 meter op met 18 deelnemers. Op de 1ste plaats Hielke Boomsma met 1,32 meter vis. Op de 2de Sjaak Tessel met 1,04 meter vis en 3de met 0,87 meter vis Peter Mourits.

Dat het natuurlijk ook beter kan bleek wel op 16-09-2018. Met 28,80 meter vis werden er weer meters gemaakt. Van de 26 deelnemers hadden 21 succes. Sjaak Tessel eindigde als 1ste met 5,47 meter. Peter Mourits werd 2de  met 5,39 meter, slechts één visje verschil. Met een emmer vis verschil, maar wel in de prijzen, op de3de plaats Leo Pancras met 1,71 meter vis.

De stijgende lijn werd voortgezet op 14-10-2018. 23 Deelnemers en iedereen had vis. 34,23 Meter vis werd binnen gedraaid. Met  6,49 meter vis werd Hielke Boomsma 1ste .Sjaak Tessel werd 2de met 3,14 meter en Peter Mourits op 3 met 2,98 meter vis.

Op 21-10-2018 werd de, door de Salamander georganiseerde, N.F.B. wedstrijd gevist op het strand van Castricum. Het weer was prachtig en opkomst zo´n 150 man. Halverwege de wedstrijd kreeg iedere deelnemer een lekker broodje warme worst dat zeer in de smaak viel. Na afloop van de wedstrijd was de prijsuitreiking in het clubhuis van de Salamander alwaar men zich tegoed kon doen aan gebakken vis, diverse snacks en vloeibare versnaperingen. Daaraan voorafgaande was er een tombola met fantastische prijzen. De vangsten vielen jammer genoeg wat tegen. Voor de uitslag verwijs ik U naar de N.F.B. site. Dat de Salamander haar zaakjes goed voor elkaar had bleek wel uit de complimenten van de zijde van N.F.B.

Volledig in tegenstelling tot de N.F.B. wedstrijd werd er op 11-11-2018 weer geknald. Met 29 deelnemers waarvan er 2 , waaronder ikzelf, de nul hielden werd er maar liefst  53,38 meter vis gevangen. Hielke Boomsma draaide  8,18 meter binnen en werd daarmee 1ste . Ben Prins werd 2de met 3,95 meter en Nico Weel 3de met 3,75 meter.

Op 08-12-2018 zou er op het strand van Egmond-Binnen de afsluitende N.F.B. wedstrijd worden gevist. In verband met de wind, Bft.7-8, met uitschieters naar Bft.-9 werd deze wedstrijd uitgesteld.

Zoals in ons wedstrijdreglement staat gaan onze wedstrijden altijd door. Dus de volgende dag, 09-12-2018 stonden er 17 man de wind te trotseren en vingen in totaal 11,19 meter vis. Hielke Boomsma wist, ondanks de harde wind 1,93 meter vis te verschalken en werd 1ste. Tot mijn stomme verbazing werd ikzelf, Gert-Jan de Zeeuw, 2de met 1,27 meter.  Met 10 cm minder werd Peter Mourits 3de met 1,17 meter.

De kerstwedstrijd, 23-12-2018.

Deze wedstijd was een uitschieter in positieve zin. Een groot deelnemersveld, prachtig weer en een geweldige hoeveelheid vis. Iedereen had  vis. Met elkaar hebben we die dag 79,59 meter vis uit het water gehaald. Zeebaars, bot, wijting en af en toe een verdwaalde schar, allerlei soorten kwamen aan land. Uiteraard deden de cracks goede zaken. Hielke Boomsma werd 1ste met 5,81 meter vis. 2de Werd Sjaak Tessel met 5,51 meter vis en op 3 eindigde Peter Mourits met 4,91 meter. Uiteraard bleef het nog lang gezellig in onze kantine. Zoals gebruikelijk ging iedereen naar huis met de rekening voor het nieuwe seizoen, een uitnodiging voor het stamppottenfestival en een  heerlijke rollade van Slagerij Mark van de Poel te Castricum.

Zijn er tijdens al ie wedstrijden nog leuke dingen voorgevallen?

Natuurlijk.

Er werd visvriendelijk, visontwijkend gevist door Nico Weel.

Co Molenaar zag vlak bij zijn stek een naakte man, 60 plusser,  te water gaan en was hierdoor zo van de rel dat hij nauwelijks een visje ving.

Ook bij de Piet Roos, lid van de tractor ploeg,  ging een persoon te water. In dit geval een jongedame van 20, slechts gekleed in een “streepje”. Nodeloos te zeggen dat Piet door de stress nog stijver dan zijn hengel stond. Dat de overige van de tractor ploeg wild werden van enthousiasme laat zich raden.

Zo af en toe wordt er ook iets speciaals gevangen. Peter Holenberg ving een plastic kip ( ? ) en Paul Holenberg een Pieterman. Willem Olbers haakte apenhaar en was daar aardig saggerijnig door.

Ook was er een wedstrijd waarbij Jan Stroomer, Co Molenaar en ik handenvol pieren en zagers vonden. Iemand had de avond voorafgaande aan onze wedstrijd even staan vissen maar vond het zeker niet de moeite waard om lang te blijven staan.

Met vriendelijk groet,

Gert-Jan de Zeeuw.