Géén wind! Wél zon! Én vis

Géén wind! Wél zon! Én vis

Zoals geschreven, een beetje huiverig was ik wel. Zouden we wat vangen of kregen we weer zo’n zeperd met maar heel weinig vis. Het water was mooi helder, voor mij meestal een teken om met kleurloze onderlijnen te vissen. Maar ik weet ook dat de eerste vissen die wij mogen verwelkomen na een koude winter meestal botten zijn. Bot vind de kleur rood soms leuk en kan ook nog wel eens getriggerd worden door een kraaltje of een blinkend sequinnetje. Twee hengels, een met een kleurloze onderlijn zonder ook maar een enkele toeter of bel en op de andere hengel een onderlijn met rode aaslijnen, kralen en inderdaad sequins. Klokslag negen uur pleur ik de zooi richting Engeland en het spannende wachten kan beginnen…

Links van mij staat Co Molenaar en die krijgt ineens bezoek van John Willems. Ze staan wat te bekokstoven en ineens zien we John achteloos iets in het water gooien. Het zal toch niet, ik ga maar eens informeren en inderdaad John had een bot van 25 cm. Hé, er zit dus vis. Nou wij nog. Rechts van mij begint neef Robin te jubelen, want bij zijn vader Ronald hangt ook een bot aan de lijn. Nog geen megaplaat, maar wel vis. Bij de volgende indraai, draait Ronald weer een bot binnen en komt Co ook bij ons langs om zijn vis te laten meten. Sjonge, jonge, zouden ze “los” zijn? Waarom heb ik nog niks? Beetje geïnformeerd en stiekem gekeken waar of die snuiters dan mee vissen en kijken of ik de boel moet aanpassen. Zwager Ronald had op rood, mooi ik weet genoeg. Even binnenhalen en de boel omhangen. Bij die andere waar ik al rood op had zitten, ga ik de pieren voor de zekerheid maar even nalopen. Niet te geloven zeg, heb ik toch ook een botje. Op rood!

Co Molenaar met bot.

Co Molenaar met één van zijn botjes

Mooi ik doe weer mee. Ronald gaat ondertussen gewoon door met vangen en Co komt ook geregeld langs om zijn visjes te laten meten. Nahhhh visjes? Er zit er zelfs een tussen van 29 centimeter en dat vind ik al een beste plaat. Léon schuift een beetje naar rechts en dan weer naar links en probeert dat gapende visgat met Ronald te dichten, maar het lukt nog niet echt. Bij mij komt er ook niet veel bij. Toch maar weer eens kijken bij Ronald en wat blijkt nou, hij vangt al zijn vis op “kleurloos”. Potverdepotver…………., weer de hele boel omhangen. Verdomd zeg, bij mij werkt het direct en ik kan er ook eentje van 29 centimeter bijschrijven. En eindelijk lukt het Léon ook en rolt de eerste bot van hem ook over het zand. Ronald gaat maar door en een van die botten is zelfs 35 centimeter lang. Wat een vloermat, er stond nog net geen “Welkom” op…

Vlak voor tijd trekt ook Robin zijn eerste bot binnen en zien Léon en ik bij Léon de eerste echte tuk. Ik moet er even bij vertellen dat van alle vissen die Ronald, Robin, Léon en ik hebben gevangen er niet een tussen zat die we gezien hebben. Behalve die laatste van Léon, die zagen we goed en hij haalde hem er nog uit ook. Voorzichtige luie azers, zullen we maar zeggen. Klokslag 12:00 uur heeft Ronald 6 botten, Co drie, Léon en ik er twee en Robin 1 bot. John, die snel begonnen was, is helaas blijven steken op die ene, maar vanuit onze ooghoeken hadden we ook gezien dat de Welpies lekker aan het vissen waren en ook vis de kant optrokken. Wij vis, zij vis, dan heeft de rest ook vis. Maar hoeveel..?

Voor de wedstrijd begon, liep Willem Olbers al te roepen: “Het maakt niet uit wat jullie doen vandaag, maar ik word vandaag eerste!” Grootspraak, bluf, puhhh we zouden wel effe laten zien wie eerste wordt. Toch? Nou mooit niet, want hij flikte het wel. 181 cm aan bot had hij de kant weten op te trekken en dat was vandaag genoeg voor werkelijk waar de eerste plaats in het dagklassement. Hij had zich al wel een beetje rijk gerekend en hoopte dat de andere kleppers een off-day hadden. Maar niets van dat al. Hielke die er vandaag ook vol voor ging, had 175 cm aan vis en was dus dicht bij Willem gebleven voor wat betreft de centimeters. Jan Stroomer had tot drie kwartier voor tijd nog geen schub gevangen, maar pakte in die laatste drie kwartier nog even gauw 151 cm aan bot uit het water. Goed voor de derde plek in het dagklassement. Ronald die zich niet kon heugen ooit zo goed gevist te hebben, pakte met die zes botten, goed voor 143 cm, mooi de vierde plek. Nico Mooij die tot drie kwartier voor tijd al vijf vissen had gevangen en naast Jan Stroomer stond te vissen, pakte met die vijf vissen, goed voor 140 echte centimeters, de vijfde plek. Zijn mond staat nu nog open omdat Jan Stroomer hem gewoon in drie kwartier even voorbij viste. Tja Nico, kwaliteit verloochent zich niet…. Gert-Jan de Zeeuw maakt het rijtje compleet met 116 cm aan vis.

Nico Mooij met bot.

Nico Mooij met één van zijn vijf botjes

Jan Vonk was verschrikkelijk blij dat hij vandaag wel was gekomen om te vissen. Bij afwezigheid had hij 33 punten aan zijn broek gehad en zou hij zomaar zijn eerste plek in het algemeen klassement zijn kwijt geraakt. De vier vissen die hij vandaag ving, waren niet genoeg voor een hoge dagklassering, maar hebben er wel voor gezorgd dat hij uiteindelijk de kampioen van het seizoen 2010 –  2011 is geworden. Ondanks de winst van Willem is Hielke met zijn resultaat van vandaag én een slechter resultaat uit voorgaande wedstrijden die hij weg mocht schrijven, tweede in het algemeen klassement geworden. Willem is dus derde geworden. Vierde Nico Mooij, vijfde Jan Stroomer en Sjaak Tessel is hekkensluiter met zijn zesde plek in het algemeen klassement. Van Co hoorde ik dat Henk Castricum last van zijn rug had en om die reden niet ging vissen. Daardoor is Henk zevende gebleven. We zullen nooit weten hoe het gelopen was als hij er wel was. Wie daar anders over denkt en dat ook nog eens kan uitleggen, mag mijn volgende staatslot kopen…

Castricum aan Zee - Zeevissen!

Lekker zeevissen bij Castricum aan Zee.

En nou komt het klapstuk van de ochtend! Ben Prins, aanstaande vrijdagavond aftredend voorzitter, bijna pensionaris, een gelouterd visser had welgeteld geen enkele vis. Niets, nada, noppes, gewoon een dikke nul. Oh nee, 33! punten. Zitten we nog even na te bomen hoe dat nou toch kan, zegt er ineens iemand dat hij vlak voor de wedstrijd begon nog even lekker een sinaasappel stond te pellen en op te peuzelen. Of het regel nummer één is, weet ik niet, maar wat ik wel weet, is dat je nooit een sinaasappel moet pellen en opeten vlak voor een wedstrijd. De olie die uit een sinaasappelschil komt is funest voor je aas en vis moet er al helemaal niets van hebben. Hondenpis over je zeepieren of zagers is ook zo’n nekslagbezorger. Is dat eenmaal gebeurt, dan kan je het vis vangen wel schudden. Vissen lukt nog best, maar vangen, ho maar… Bijna met pensioen én dan zo’n fout…

Aanstaande vrijdagavond is de algemene ledenvergadering. Aanvang 20:00 uur in het clubgebouw op Wouterland. Als het goed is, heeft iedereen via de post de agenda voor die avond en de notulen van vorig jaar ontvangen. Is dat helaas niet goed gegaan, kijk dan nog even gauw op de site onder het menu Jaarvergadering. Daar staan ze ook en je kan ze heel makkelijk uitprinten. Zorg dat je op tijd bent, dan zijn we lekker snel klaar en kunnen we aan de borrel…